Siyah Öküz Üzerindeki Bir Beyaz Ben Kadar Az Olanlar Kimdir? – Depremler Neden Çoğalır?

2
424

Ya kardeş, öyle olmasa Nebiler Nebisi; “Onlar benim ev halkımdır” der mi? Bu kadar büyük bir, lütuf başka… Kimde bulunmuş âlemlerde? Nebiler nebisi öyle diyor, “Onlar, benim ehlim gibidir, onlar benim ev halkım gibidir”. Allâhu Teâlâ der mi ki; “Onlar Ben’im özel kullarımdır, has kullarımdır” ayırıyor diğerlerinden, onlara “sufi” diyor, onlara “zakirler” diyor Allâhu Teâlâ, zikredenler. Onun için; Allâhu Teâlâ’nın zikrinden daha büyük bir ibadet şekli ve şemali yoktur.

Yaradan’ın Zât’ını zikrediyorsun, o büyük devlettir ama insanlar bunu bilmiyor. Bilmiyor ve bilmeyeceklerde, bu böyle gelmiş böyle gidecek.

Salatu selam Efendimiz; “Siz, bir siyah öküzün üzerindeki bir beyaz ben kadarsınız” diyor, insanlık ufkunda. İnsanlar lanetleştiği zaman, insanlar birbirine sövdüğü zaman ki, bu devirde bunların hepsi var beş madde var salatu selam Efendimizin saydığı, bugün için bu beş maddenin beşi de, şu insanlığa perçinlenmiş.

Depremler Neden Çoğalır?

Fuhşiyat, salatu selam Efendimiz diyor ki; “Fuhşiyat, çoğaldığı zaman zelzeleler olur”. Fuhuş çoğaldığı zaman zelzeleler olur.

Bak dünyaya orada, burada, burada, burada, “Yok işte fay hattı gerildi de, fay hatları bilmem ne oldu da…” Bu fay hatları dünya kurulduğundan beri vardı, daha evvel niye görünmüyordu adam gibi yaşarken. “Allah” diyemiyorlar arkadaş ya. “Biz azdıkça, Allâhu Teâlâ hak ettiğimizi veriyor” diyemiyorlar da, “Yok fay hatları, yok bilmem ne, yok duvar, yok bilmem ne…” hah işte, göre göre bir tablo çizilmiştir ya bunu çizen yok mu?

Bir müzayedeye bile gelince  “Tablonun ressamı kim?” diyoruz, kim çizmiş bunu? Bu kâinatın tablosunu çizen ressamı bir düşünsene ya! Mal olurda, sahibi olmayanı gördünüz mü bugüne kadar siz? Şu şehirde gezin ki bakalım sahibi olmayan, bir çöp tenekesinin bile sahibi vardır. E demek bu âlemlerin sahibi yok! Ya bu kadar ahmaklık olur mu, bu kadar akılsızlık, bu kadar aptallık olmaz ya!

Onun için Allah razı olsun. Allâhu Teâlâ’da; “Ey akıl sahipleri” diyor. Aklını kullanın, aklını kullananlar müminler, iman edenler. İşte dünya maalesef bir keşmekeş, öyle bir keşmekeş ki fuhşiyat almış yürümüş, içki almış yürümüş, şeytan çok memnun, şeytan büyük şehirleri kendisine sanki dergah edinmiş.

Allâhu Teâlâ kesinkes hesap soracak. Yani ömür çok kısa. “Yevmu dabadi yevm” diyor Allah. Yani onlar, 1- 1,5 gün kadar dünyada kaldıklarını hatırlarlar.

İnsanoğlu, nasıl arkadaş dünyaya gelince!…

Hepsi yarın sıkıştığı zaman “Ey Yarabbi, bizi geri yolla biz adam gibi amel edelim” diye haykıracak ama heyhat ki dönüşü yok.

Allâhu Teâlâ; “Biz hiçbir millete Resul göndermeden zulmetmedik, hepsine Resûl gönderdik ama onlara ya ‘Deli’ dediler, ya ‘Kahin’ dediler, ya ‘Şair’ dediler, ya ‘Şu’ dediler, ya öldürmeye kalktılar” diyor, insanlık böyle. Ee ondan sonra Allâhu Teâlâ’dan ne bekliyorsun sen?

İşte rahmet yolu, işte zahmet yolu, seç ve yürü, ondan sonrada yakınma, faydası yok.

——————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#zakir #zakirler #deprem #fuhuş #fuhuşiyat 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız