Senin Aşkına Dokunan – Evliyanın Hali

0
262

“İstemekten haya ederler” dediği işte kullar zümresine giriyor bunlar, evliyanın hali böyledir. “İstemekten haya ederler ama Ben onların ihtiyaçlarını gene istemelerine gerek olmadan veririm.” diyor Cenab-ı Hak.

Şimdi, ne diyor Yunus:

Senin aşkına dokunan ebedi gülmez Allah’ım

Senin aşkına dokunan meydana gelmez Allah’ım

Öyle Allah’ın aşkına dokundun mu, onun için her cahilin bittiği nokta. Artık onun için başka bir kapı açılır, başka bir evreye girer, başka telden çalar, başka kitaptan okur, başka lisan öğrenir. Hep başkalarıyla gezer yani. O başkalar, başkalar çok, başkaların sonu yok yani. Allah’ın başkalar âlemi, uçsuz bucaksız bir başkalar âlemi, işte oraya doğru yolun uzamaya başladı mı…

Yunus’un dediği o kelimeler, o başkalar âlemin anahtarıdır.

“Senin aşkına dokunan ebedi gülmez Allah’ım”.

Orda gülme yok, hayranlık olur o âlemde. Her merhalede, büyük bir hayranlık var. Allah’ın kudreti; kelimeler çok fakir kalır, ne kadar müthiş olduğunu hissetmeye başlarsın. Biz “Allah” deyip geçiştiriyoruz ama öyle geçiştirilecek kelime değil o. Ama hikmetlere akıl erdiremezsin, hiç erdiremezsin.

————————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#evliya #ereninhali #evliyanınhali #Allah #Allahahayranolma

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız