Gökten Yağan Çekirgeler, Tozlar Olmasaydı Dünyanın Balansı Bozulurdu

2
397

Çekirge, kurbağa yağar hep, fırtına yerden alıyor denir. Yahu, felan yerde başka yere yağacak kadar çekirge mi olur, bilmem ne mi olur? İnsanlar bunu akıl etmiyor. Sen bunca arazi geziyorsun, böyle yer gök çekirge olan bir yer gördün mü? Fırtına nerede bulacak da alacak onu. Bunlar başka şey.

Bugün çamur yağıyor, bir yağmur yağıyor, arabalar çamur oluyor. Ne diyor adamlar? Diyor; “İşte Cezayir’de fırtına çölden toprak kaldırdı da fırtına getirdi buralara da, bu yağmur indirdi”. Yahu çöl kumunda, çöl kumunu suya at, yıka bulanmaz bile. Çöl kumunda zerre kadar toprak yoktur. O kumda havaya kalkmaz ama at gitsin.

Bu nereden yağıyor? Bak, meteor, gök taşları 18-20 bin km., kimisi milyon km.’lere varan sürat var. Bunlar böyle Dünya’nın onda biri gibi, birbirlerine vurduğu vakit, o büyük koçlar kafa kafaya çarpışır ya, un haline geliyor. Her yıl 100 milyon ton bu meteorlardan Dünya’nın üzerine toprak iner. İşte, o arabaları çamur yapan o. Eğer o inmese Dünya’nın balansı bozulur.

Sen bunca petrol çıkarıyorsun, bunca maden, bunca kömür, bunlar yanınca ne oluyor? Dünya ağırlığını kaybediyor de mi? Balans bozulur. Arabaya balans ayarı yapıyorsun. O çıktığı kadar şey, en az 100 milyon ton bu Dünya’nın üzerine malzeme iniyor. İnsanlar bunların farkında bile değil. Yoksa Dünya’nın balansı bozulur, Dünya paramparça olur.

Çekirge, ya ben 40 senedir dağ taş geziyorum. Böyle milyonlarca çekirge olan bir alan görmedim. Yahu Cezayir’de bilmem nerede, nerden bulacak bu rüzgâr çekirgeyi, bilmem kurbağayı ya? Kurbağa suda yaşayan bir hayvan. E sen sularda derelerde, göllerde ne kadar kurbağa görebiliyorsun? Yağacak kadar kurbağayı nereden alsın fırtına.

Annem derdi ki; “Söyleyen deli olsa, işiten akıllı gerek”. Bunlar bambaşka hikmetleri olan işler. İnsanlar akıl etsin diye, Allah gücünü gösteriyor ama anlayan yok ki! Anlayan anlıyor, anlamayan zaten anlamıyor.

————————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#göktenyagan #çekirge #çekirgeyagmuru #kurbagayagmuru #dünyanındengesi #toz #çölkumu

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız