Gerçek Sufi – Bunlara Asla Dua Etmeyin!

0
338

Eğer gerçek anlamda sufi isen devlet idaresinden, siyasetten, entrikadan, illegal örgütlükten, ne bileyim kötü niyetten, bunların hepsinden arınacaksın, bunlardan uzak duracaksın.

Ha devletine, milletinin mümin olanlarına dua edeceksin. Şimdi mesela camilerde de Türk milletine olduğu gibi iyi temennilerde bulunup “Amin” dedirtiyorlar. Ya bu büyük günahlardandır. Buna “Amin” demeyin. Genelevde, bilmem ne yapanda bunun içine giriyor, gece gündüz kafa çekende bunun içine giriyor, hepsi giriyor, zina yapanda bunun içine giriyor. Bunlar için camilerde “Amin” dedirtiliyor. Bunlara “Amin” demek, bence günahlardan, buna “Amin” denilemez.

Çünkü salatu selam Efendimiz diyor ki, “Bir insan zinaya niyetlendiği an iman ayrılır. Tepesinden iki metre yukarda durur. Buhar gibi ayrılır” diyor. “Zinadan vazgeçerse geri iner.” Zina yaparsa gitti. İçki içinde böyle. Riba için daha kötü.

E kalkıp bunlar için kardeşim dua yapıp “Amin” dedirtiyor cemaate. Bu nasıl dalalettir? Böyle birşey olamaz yani. Baş döndürecek bir dalalet. Tamam, müminlere “Amin” diyin.

Allah’a sövenler bunun içinde, Kur’ân’a sövenler bunun içinde, Peygamberlere sövenler bunun içinde. Yani bu millette Yahudi de var. Yahudi bunun içinde, nasrani bunun içinde. Yavv etme. Şeytan’a tapanlar bunun içinde. Ya bunlara “Amin” dedirtilir mi? Bunlara hayır dua edilmez kardeşim. Bunlara etsen etsen; ‘Allah ıslah etsin’ dersin. Ama hayır dua edilmez bunlara.

Şeytana imam elini açıpta şeytanın iyiliğine dua edip sana “Amin” dedirtir mi? O cemaat imamı dövmeye kalkar. Neden idrak etmiyorsunuzda, bir bakıyorum hep bir ağızdan ‘Aminn’ denilince ortalık çınlıyor ya. Ya bu kadar cehalet olmaz kardeşim ya.

Allâhu Teâlâ; “Aklınızı kullanın, yoksa üzerinize mesuliyet yüklerim, pislik yağdırırım” diyor. Ve o cemaate pislik yağıyor işte. Mü’minlere amenna. Dünya müminlerine de amenna. Canı gönülden ‘Amin’ diyelim. Allah’ın düşmanıyla dostluk olmaz kardeşim. Senin Rabb’ine düşman olan sana nasıl dost olur?

Haydin namaz vakti, vakti Salah…

 

—————————————–

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#sufi #gerceksufi #dua #kimeduaedilir

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız