Dudak Boyası, Tırnak Uzatma Hakkında

1
534

Kadın tarlasında çalışabilir, kendi dükkanında çalışabilir, kendi malında çalışabilir, yani kadına bir çalışma çevresini çizmiş Cenab-ı Hakk ama küfre hizmet mekruh gibidir.

O tırnak uzatmak, Müslüman’ın işi değil zaten o fasık oluyor, kesinlikle yasaktır. Dudak boyası, Peygamber soyuna küfürdür, Peygambere küfürdür. Bir kadın dudak boyası kullanırsa, şefaat görmez. Süslenmek var ama dudak boyama yok. Dudak boyama nereden çıktı? Peygamberimizin amcası Hz. Hamza vardı, Uhud’da Vahşi tarafından şehit edildi. Ebu Süfyan’ın karısı Hindu vardı kafirlerden. Bu Hindu Kureyş’in eşrafındandı. Hindu Hz. Hamza’yı mızrakla şehit ettirdi.

O Hindu Hz. Hamza şehit edildikten sonra, geldi hançerle, göğsünü yardı, ciğerlerini çiğ çiğ yedi. Kafirlerin böyle hırsı var Müslüman’a. Dudakları kanlı kaldı. Ondan sonra, kefereler boya sürerek onun taklidini yaptılar. Dudak boyası budur, Ehlibeyt’e küfürdür yani. Hadis var hakkında. Ha bunu bildikten sonra, bilmeden kadın kullanmıştır süslenmek için yani güzel bir şey sanıp, ama bildikten sonra dudak boyası kullanırsa, o gitti, şefaat yok ona. Peygamberimiz onun yüzüne bakmaz. O Ehlibeyt’e, Peygamber soyuna küfürdür. Yani her şeyi bileceksin. O yapmış, bende yapıyorum. Neden? O ateşe atlamış, bende mi atlayayım, neden atlayayım?

———————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#dudakboyası #ruj #tırnakuzatma #uzuntırnak

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız