Cinlilerin Müminleri – Cinliler – Melekler – Hz. Mehdi’nin Ordusu – Sahillerden Başlayan Ne? – İnsanların En Şanslıları – Zakirler Kimdir? Hafi Zikir Ve Cehri Zikir Arası Farklar? – Aliabâ Kimlerdir? – Doğru Salavat!

0
1011

Benim cinlerden belki 100 bin tane müridim var. Bizim tarikatta çok büyük Veli’lerde birkaç kişiye nasip olmuş. 

Mescidi Aksa’da, Mescidi Aksa’nın karşısında bir tepede, zikir yaptırdım onlara. Hepsi üniversite talebesi, profesörleriyle geldi, hep pırıl pırıl gençler. Acaba niye geliyor bunlar? Cinlilerin de müminleri var, öyle müminleri var ki imrenirsin, pırlanta gibi. Öyle müminleri var zaten müminleri olmasa, öbürleri bize çok zarar verir. Onlar engelliyor. Her Müslüman’ın sofrasında var. Bak, şuraya sofra kuruluyor ya, “küt” Müslüman cinliler iner çatıdan. Her sofrada vardır. Bunlar koklama ile doyar, onlar enerji olduğu için sadece koklar. Aynı sadaka vermiş gibi ecir alırsın. Tekrar çıkar, çatıdadır bunlar, seni korumak için mekanları orasıdır. Ama bunların farkına varmak lazım! 

Kolay değil kardeşim, kemâlat kazanmak kolay bir olay değil! Yani; uzun savaş ister, nefsin zaaflarından arınmak ister, isterde ister.

Cinliler koklamayla doyar. Meleklerin yemesi, içmesi yoktur. Melekler zikirle doyar. İşte Hazreti Mehdi’nin ordusundaki sufilerde zikirle doyacak hale gelir. Yani, onunda geri sayımına basıldı. Onlar gelecek günlerde olacak, artık Dünya’da her an herşey beklenir.

Sahillere asla özenmeyin, sahillerin çok uzun bir geleceği yok. İlk sahillerden bu işler başlayacak, oralardan iç kesimlere gitmek lazım. Çünkü; o küfür beldelerinin cılkını çıkaracak Cenab-ı Hakk.

Allah öyle diyor ayet-i kelimede; “Biz, sizi korumazsak, siz kendinizi koruyamazsınız.”

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) anlatıyor hadis-i şeriflerinde, Allâhu Teâlâ direk cennette kişiyle konuşur, Cennette giderken Allah çıkar karşına:

“Kulum, sen Dünya’da işte 27 yaşındayken falan yerden falan yere giderken, falan yerde büyük bir hata yapacaktın, hatırlıyor musun?”

“Hatırlıyorum Yarabbi.”

“İşte, Biz sana mani olmasaydık, sen bugün burada değil, ateşte olurdun.”

“Bu şekil konuşur” diyor insanla, Allâhu Teâlâ’nın kendisi için seçtikleri var. İşte sufilerin hepsi, Allah’ın Kendisi için seçtikleridir. Bunlar insanların en şanslılarıdır. Onlardan şanslı kimse yok! Dünya hayatında nasıl yaşarsa yaşasın, en asilleridir onlar, süzme baldır. Benim gözümde ister Uşşaki, ister Kadiri, ister Nakşi kim olursa olsun, gerçek Sufi ise, o bana canımdan azizdir. Bunun adı şu veya bu olmuş önemi yok. İsminin önemi yok, Allah “zakirler” olarak Zikre’diyor zikredenleri. Herkesin meşrebi farklıdır, herkes aynı zikirden tat almayabilir.

“Hafi” zikirlerde ses yok yani; hiç dudak dahi kıpırdamıyor, sadece kalp zikreder, ders geçme yoktur. Lafza-ı Celal zikredilir 10 bin, 20 bin, 30 bin, 40 bin, 50 bin, 100 bin. Sadece lafza-ı Celal; “Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah”. Ders geçme yok, onun için kemâlat geç olur. “Hafi” zikirdeki gaye, ruhu güçlendirip nefsi kontrol altına almak.

“Cehri” zikirde ise, direk nefis tezkiyesi. Nefis tezkiyesinde, şimdi her Esma’dan kişiye ulaşan yardım var. Şimdi, devamlı lafza-ı Celal çekersen; tek Esma’dan, tek kanaldan güç alırsın. Mesela, Nakşi sufisinin 40 yılda aldığı yolu, bakıyorum ben kendi cemaatimde 3 yılda, 5 yılda alıyor. 40 yılda, 50 yılda orada alamıyor.

Şimdi Peygamber (s.a.v.) Efendimiz diyor ki; “Ali, Ben’den. Ben, Ali’denim!” diyor.  “İlmin Şeyhi bensem, kapısı Ali’dir.” Şimdi, bak salavat getiriyoruz. Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.Ali’yi kullanmazsan, salavat geçersiz oluyor, Ali seyyidina Muhammed kim? Peygamberimiz kendi örtüsünü örttü; Ali, Fatma, Hasan, Hüseyin ve kendisi. “Aliabâ” dedi, “Bunlar benim Ehlibeyt’im!” dedi.

Zeynel Abidin, Hazreti Hüseyin Efendimizin oğluydu. Kerbela’da güneşin altında bıraktılar ölsün diye. Kafkas’lar aldı onu götürdüler, tedavi ettiler.  Soy yani Seyid’lik tekrar oradan dağıldı Dünya’ya. Bizim dedelerde oradan gelme zaten. Bizim dedelerin, oralarda hep türbeleri varmış, dayım gitti, gezdi geldi, hep böyle meşhur türbeleri varmış. Salavatta onlarda geliyor. “Ali seyyidina” zaten “âliyi kullanmazsan salavat geçersiz olur.

 

——————————————-
NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz. 

#Cinli#cin #cinneyer#cinlineyer #melek #melekneyer#melekneylebeslenir #mümin #Salavat #Aliaba#HzMehdi #Mehdi #Mehdininordusu #zikir #cehrizikir#hafizikir #sahillerinsonu

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız