Cinliler Hakkında Bilinmeyenler – Ayetel Kürsi Kadar Etkili Bitki Nedir? – Nazar İnsanı Öldürür Mü? – Nazar İçin Ne Okuyalım? – Gün İçindeki Hayırlı Saatler Nelerdir?

0
691

Yani bakın Allah öyle bir düzen, öyle bir sistematize kurmuş ki mesela; cinlilerin birçoğu zehirli ateşten yaratılmıştır. Bunlar şeytani görevlerde ifridler kısmı.

Bir de cinlilerin saf, arı, duru Müslümanları var. Cinlerin başka bir kısmı var ki tamamen şeytana ram olmuşlar, şeytanın görevini üstlenmişler. Mesela zehirli örümcekler, yılanlar, akrepler, kırkayaklar bunlar hep cinlidir. Hepsi cinlilerin bedenlenmiş halidir, hepsi cinlidir, aslı cinlidir.

Bizi ateş mahvettiği gibi, onları da su mahveder. Ateşin gücünden yaratıldığı için su bunları bitirir. Sıcak su da, soğuk su da bitirir.

Destursuz çiş yaparsan, çarpılabilirsin. Evde değil tabi, dışarıda. Cinliler tırnak altlarından vücuda girer, bu enerji gibidir, bunlar vücutta tasarrufu ele geçirir. Burada böyle bir şey insanın başına geldiğinde ilk yapacağı şey; çay. İçtiğimiz çay değil, defne yaprağı çayı. Bu defne yaprağı çayı biraz bol vücuda girer, kana karışırsa cinli vücutta duramaz, durursa ölür, Ayetel Kürsi kadar etkilidir.

“Peki bu Ayetel Kürsi bu kadar güçlüyken, bu defne yaprağı bir bitki, nasıl bu kadar güçlü?” diyecek olursan, bütün ilaçların etkin maddesi bitkilerden alınır. Allah bitkilere tecelli etti, defneye biraz fazla teceli etmiş; şifa “Şafi” ismiyle, ya Şafi ismiyle tecelli ediyor bitkiler Allah’tan o lütfu alıyor, defne yaprağı biraz fazla almış.

Defne yaprağı Ayetel Kürsi kadar bu konularda yararlıdır, faydalıdır. Ara sıra içilmeli yani; revize eder, daha ferahlatır insanı defne yaprağı.

Nazar İnsanı Öldürür Mü? Nazar İçin Ne Okuyalım?

Mesela nazar, nazarda öyledir. Peygamber Efendimiz; “İnsanın alın yazısını bozar nazar” diyor, “Adamı mezara, deveyi kazana sokar” diyor.

Nazar öyle bir şeydir, nazarda da aynı şey:

Ayetel Kürsi son ayeti, 21 defa; “Velâ yeûdühû hıfzu hümâ ve hüvel Aliyyül Azim”. “Kul euzu birabbil felak”, Nas”, Fatiha”, Amenerrasulü” bunları okuyup kendini sıvazlayacaksın. Nazar gider, biraz geğirirsin, bilmem n’aparsın, yoksa çatlatır, insanı öldürür yani.

Perişan eder böyle ve defne yaprağını da içebilirsin, onunda Ayetel Kürsi kadar etkisi var. Yani insanların %99 tam sıhhatli değil ama tabi bunlar bilmediği için adam yarım yamalak idare ediyor işte.

“Kaçayım” dersin, kaçamazsın, “Boğuşayım” dersin gücün yetmez, “Bağırayım” dersin sesin çıkmaz. Tanıdık biri vardır orda, bir türlü lafını ulaştıramazsın ona, türlü haller ama bunlar lüzumludur, bunların hiçbiri boşuna değil, bazı vücutta olacak bazı hareketleri önlüyor, işte bu hareketler seni bir direnmeye itiyor, sana sonuna kadar bir direnme fırsatı veriyor, birşeylere direniyorsun, kazanamayacağını bildiğin halde direniyorsun. Bak o hal, senin vücudunda birçok zararlı şeyi ortadan kaldırıyor.

Yani Allah diyor ya; “Biz boş şey yaratmaktan münezzehiz.”

Boş şey yaratmamış Allah, senin şer sandığın şeylerde, hayırlar var. Yani hiçbir olay %100 saf değil, hiçbir olay %100 kirli değil. Mesela yemek; sevdiğin yemek normal yiyorsun şifadır, çok yiyorsun hastalıktır.

Atalar onun için; “Her şeyin azı karar çoğu zarar” demiş.

Şimdi uğramaysa birde muska ister, muskayı sen kendin yazabilirsin, bi hoca aramana gerek yok, 1 tane “Bismillahirrahmanirrahim”, 3 sefer alt alta; “Selamün  kavlen mir Rabbir Rahim”, Selamün  kavlen mir Rabbir Rahim, selamün  kavlen mir Rabbir Rahim” bunları Arapça olarak yazacaksın, hepsine yeter.

Gün İçindeki Hayırlı Saatler Nelerdir?

Muskayı hangi vakit yazmak lazım? Gece 12’den sonra, her gecenin sabah ezanına kadar olan kısmı hayırdır. Gün içinde 12 türlü zaman vardır, günün içinde şu saatte yazarsın, şifa bulursun bir saat sonra yazarsın belanı bulursun, nakıs saatler var, hayırlı saatler var, şerli saatler var günün içinde. O şerli saate denk geldiği vakit, sen ondan yarar yerine, zarar görürsün.

Bir dükkan açacaksın, şerli saate denk gelmiştir, çatır çatır yandaki iş yaparken, sen iflas edersin. Şimdi bakın yani birçok insan, adam bir yer açar ihya olur, hiç ummadığı kadar güzel iş yapar, hayırlı saate denk gelmiştir işte. Yani onları çok iyi bileceksin bugün 24 saati 12 parçaya bölmüşler, şu saat muskaya uygundur, şu saat ticarete uygundur, şu saat şuna uygundur, şu saat hiçbir şeye uygun değildir, vesaire vesaire…

Ama işte hergün aynı değil, pazartesi günü birinci saat hayırlıyken, salı günü birinci saat çok şerli. 12 parça haftanın 7 günü takvim farklı, yani aynı olsa insan ezberler, işte ayrı olunca ezberlemekte zor, onun için insanlar kaza yapar, bela yapar, dükkan iflas eder, hep işte bu tersliklerden. Her şey doğru yerde, doğru zamanda yapsa çok daha düzgün bir hayat yaşar.

————————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#Ayetelkursi #defne #hayırlısaatler #hayırlıgunler #nakıssaatler #şersaatler #kaza #bela #nazar #nazarneyapar #defneyapragı #muska #muskanezamanyazılır #cinli

 

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız