Ayetel Kürsi’nin Büyüklüğü Nedendir? – Namazda Vesveseden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı? – Kurtuluş Reçetesi!

0
1252

Ayetel Kürsi’nin içinde beş kelime vardır. Bu beş kelime Ayetel Kürsi’nin içine saklanmıştır, bunları söylemem. Bu beş kelimenin her kelimesinde bak; her kelimesinde elli tane bereket vardır. Sadece beş kelime Ayetel Kürsi’de. Bir sürü kelime iken, bu beş kelime Ayetel Kürsi’nin içine dağıtılmıştır. Her kelimede elli tane bereket vardır. Beş kelimede 250 bereket vardır, Ayetel Kürsi’nin büyüklüğü bunlardır.

Bakara Suresi’nin, yani Kur’ân’ın en sağlam hükümlerinden olan Bakara Suresi’nin içinde geçer Ayetel Kürsi. Ve bunun içinde beş kelime, her kelimede, elli tane bereket vardır.

Çok Ayetel Kürsi okuyan insan asla ve asla ne dünyada ne ahirette darlanmaz. Cenab-ı Hakk mutluluğun anahtarı olarak o beş kelimeyi Ayetel Kürsi’nin içine yerleştirmiştir.

Vesvese namazda fazla rahatsız ediyorsa, Ayetel Kürsi’yi namaza durmadan önce oku, göğsüne üfle. Çünkü; hannaslar göğsümüzdedir 2 tanesi. Yani onlara baskı yapar. Vesveseye de aldırmayın, vesvese olacak. Bir yere kadar olur, bir yerde kesilir. Onada çok kulak asmayın ama rahatsız edici boyutlarda olursa Ayetel Kürsi’yi okuyun, yani yeterli derecede olmuyorsa Felak ve Nas’ı da okuyun. Bunlar mutlaka insanı rahatlatıcı bir atmosfere çeker çünkü; şeytan baştan uğraşır. Şeytanın tekelinde birçok şeyi yapmak.

Zahiri ilim kurtarmıyor. Şeytan, meleklerin imamıydı ama şeytan oldu; bak bu kadar ilmi varken! İşte insanı kurtaran zikir. Peygamberimiz bu zikri çekiyordu. Bütün Evliya, bütün tabiinin, bütün Ashap çekiyordu, kurtuluş reçetesi bu.

Salih rüyalarında, rahmani rüyalarında Allâhu Teâlâ’nın seninle konuşması olduğunu bil yani. Sana Rahman’ın konuşması, bu çok bir büyük bir olaydır. Ha şimdi hicaplar vardır Allah ile kulları arasında. Bunlar arınmadan, rüyalar tabir ister ama bir gün gelir, tabir istemez. Yarın öğlen ne olacağına kadar ne yiyeceğini kadar bilirsin ama belirli bir zaman, bir merhale sonra. Tam arınmadan sonra olur bunlar.

 

——————————————-
NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz. 

#namaz#vesvese#AyetelKürsi

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız