Akıllı İnsan Kimdir? – Sen Neyden Korkuyorsun? – Ancak Can Yakıcı Azaplar Gerek – Muhyiddin Arabi Hz. Hangi Ülkeler İçin Neler Söyledi? – Kıyamet’e Kadar İflah Olmayacak Ülke!

0
871

Akıllı İnsan Kimdir?

Dünya, dünya, dünya terk edip gideceksin yani. Yani senin de olmaz, benim de olmaz, kimsenin olmaz dünya.

Yunus diyor ki; “Mülk senindir, Kerem kânı kimsenin olmaz Allah’ım.”

Ne mülkler, bugün git yukarılarda nice kıyamet kopmuş, mülkler kimsenin olmamış. Allah talan etmiş bırakmış. Yukarlarda öyle âlemler var ki bir çay kaşığı toprak 3 bin kilo geliyor. Allah’ın kudretini tanımak, bilmek lazım. Bir çay kaşığı toprağın 3 bin kilo olduğundan bahsediyorum.

Atalar ne demiş; “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” Anlamayana ne verirsen ver, bir kulaktan giriyor, diğer kulaktan çekip gidiyor.

Onun için Allah razı olsun. “Akıllı insan” geleceği düşünen, ona göre kendini hazırlayan. Bir şey yok, bomboş gidiyorsun.

Yarın Allah diyecek ki sana; “70 sene, 80 sene, 100 sene ömür verdim, sıhhat verdim, akıl verdim, nimet verdim, ne ile geldin, ne getirdin Bana? Ben sana ‘şunu, şunu yap, şunu şunu yapma’ dedim.”

Sen Neyden Korkuyorsun?

Mahkeme-i Kübra 50 bin yıl, 50 bin. Ve hesaba çekilirkende tünellere giriyorsun, altı ızgara ateş, üstü ızgara ateş. Burada 50 bin yıl hesap vermeye gücümüz yetecek mi? Bugünden yarını düşünmezsen, yarın artık çok geç olur. Mezar, ötelerin gümrük kapısıdır. Oradan dönüş yok artık. Oraya girmeden, ne yapacaksan yapacaksın.

İnsanlar Allah’tan korkmuyor, fakirlikten korkuyor! Allah’tan korkmuyor, kirada oturduğu ev sahibinden korkuyor! Allah’tan korkmuyor, patronundan korkuyor! Allah’tan korkmuyor, polisten korkuyor! Allah’tan korkmuyor, devletten korkuyor! Sen Allah’tan korkmazsan, bütün mahlukattan korkarsın! Sen Allah’tan korkarsanda, bütün mahlukat senden korkar; ölçü bu yani!

Ancak Can Yakıcı Azaplar Gerek

Ne diyeceksin? Ne desen faydası yok! İnsanlar o kadar tefessüh etti ki, o kadar azdı ki, hiçbir nasihat bu cemiyetleri düzeltmez artık. Ancak can yakıcı azaplar gelecek, bunlar da gelecek, yani merak etmeyin, Kıyamet’in geri sayımına basıldı yani.

Muhyiddin Arabi Hz. Hangi Ülkeler İçin Neler Söyledi?

Dünya saniyeler olarak gecikiyor her dönüşünde. O da bilim adamlarını müthiş korkutuyor, saniyeler olarak gecikiyor yani dünya. İşte bunlar Kıyamet’in belirtileri zaten. Kıyamet’in 70-80 tane alametleri çıkmış durumda, birkaç tane büyük kaldı. Onlar da bir tespihin ipi kopunca nasıl dökülürse, öyle gelir arka arkaya.

Muhyiddin Arabi Hazretleri öyle diyor:

“Londra’nın olduğu yerde, 300 metre su olur. Hollanda tamamen suların altında kalır.” Bunu asırlar önce istihraçta yazmış adam.

Amerikalıların ilk Ay’a çıkacağı günü, saatine kadar yazmış, biliyorduk. Yani insanlık ufkunda 3 kişi var. Bunlar “istihraç” diye geleceği yazdılar.

Birincisi; Şeyh Muhyiddin Arabi Hazretleri en mükemmelleri. Nostradamus, ondan esinlendi, Yahudi’dir. Hitler’in Efeslerine kadar, gamalı harçlarına kadar görüyordu. 3’üncüsü de Bosnevî Hazretleri. O da Allah dostlarından biri. Bunların üçüde istihraç olarak geleceği yazdı.

Nostradamus şifrelerle yazdı, açık yazamadı yani katı dönemler Avrupa’da. İngiltere’de yaşadı, Fransa’da yaşadı, Avrupa ülkesinde. Onlardan da kaçtı, başı belaya girecekti, şu bu…

Ondan sonra, Muhyiddin Arabi Hazretleri de bazı şeyleri şifreli yazmış. Amerika’nın keşfi yoktu daha Muhyiddin Arabi Hazretlerinin zamanında.

“Evvelinde tamtam ola, döner sonra gam gam ola, Nuh tufanına nişan ola!” diyor Amerika için.  Amerika şimdi Ortadoğu projesinde burada yer açmaya bakıyor kendine, onu bir göktaşı okyanusların dibine saplayacak yani. Çünkü rüzgar eken, fırtına biçer.

Kesinlikle Allâhu Teâlâ ihmal etmez. Bu yaptığı zulüm, akıttığı kan, bunların hesabı sorulur yani.

Kıyamet’e Kadar İflah Olmayacak Ülke

Bak Irak, Kıyamet’e kadar iflah olmaz, neden? Tam belini doğrulturken, tokadı yer. Kerbelâ’da, Hz. Hüseyin’in şehit olmasına seyirci kaldılar. Hem davet ettiler hem seyirci kaldılar. Hz. Hüseyin onlara; “Ey vefasız kavim!” diye defalarca hitap etti.

Allâhu Teâlâ Kıyamet’e kadar Irak’ın başından belayı eksik etmez. Yani bunu Amerika’da yaptığı zulümlerle hak ediyor, İsrail’de. Yani zulüm yapan asla karda ve çıkarda değil. Mutlaka o bela döner, dolaşır sana muhatap olur.

Kim derdi Rusya bu hale gelir? Ne oldu? İki ayın içinde talan oldu. Bunu da yazmıştı Muhyiddin Arabi Hazretleri. Bizim şimdi doğuda yaptığımız barajlara kadar yazıyor, Fırat’ın üzerindeki. Bunlarda savaşa neden olacak. Fırat’ın suyu tam kesildiği zaman, onun yatağından bir altın tepe çıkar, Amerikalılar geçen sene keşfetmiş onu uzaydan, saf altın yani. Adam 500, 700, 800 sene önce bunları yazmış. Aynı dediği noktalarda çıkıyor ama hala mı itimat etmiyoruz? Hala mı “acaba”da kalıyoruz?

Muhyiddin Arabi ki, mübarek adamı melekler bile anlayamamış, yani melekler bile şaşırıp kalıyor öyle bir zât yani, vahdet-i vücut evliyasından ama müthiş bir zât, “Allah izin vermedi, verseydi Kıyamet’e kadar gelecek olan insanların baba adlarıyla, isimlerini yazardım. Kim cennetlik, kim cehennemlik!” Bu kadar!

Allâhu Teâlâ sağ iken ona gezdirmiş yukarıları. Birçok şey göstermiş, öğretmiş. “Şeyhül Ekber” deniliyor, Hz. Adem’den bu yana gelen Veli’lerin içinde “Şeyhül Ekber” deniliyor. İspanya’lıdır yani Endülüs’lü. Abdulkadir Geylani Hazretlerininde “manevi evladı” sayılıyor. Ondan sonra işte müezzine, “Senin taptığın Allah benim ayağımın altında!” dediği için onu da idam ettiler. Allah dostlarının çoğu öyle şehid edildi.

Bakıyorsun Peygamberin Ashab’ının seçkinleri şehit edildi.

Yani bu dünya böyle. Cücelerin dev, devlerin cüce olduğu bir dünya. Kötüler övülüyor, iyiler yeriliyor. Dünyaya bel bağlamak akıl karı değil; çünkü gidicisin, kalıcı değilsin. Ömür o kadar çabuk geçer ki, benim çocukluğum bu köyde geçti. İnan dünkü gibi yani bir gecelik rüya hepsi. Yani neler kar, neler zarar bize? Bir gecelik rüya yani, inan bir gecelik rüya! Daha dün gibi, yalın ayak, başı kabak, yarı aç, yarı tok koşturuyorduk sokaklarda… Öyleyse yarının muhasebesini yapacağız. Yapmazsak ötelerde ebedi işin zorlaşır.

 

——————————————-
NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz. 

#ibniArabihz #nostradamus #kehanetler #kıyamet #alametler #kıyametalametleri #kehanetedilenler #istihraç #akıllıinsankimdir #akıllıinsan #kendinibilme #kendinibulma #hayat #ölüm #YunusEmre

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız