En Büyük Dua – Ehlibeyt; Nuh’un Gemisi Gibidir

1
745

Allâhu Teâlâ’nın müminlerin üzerinde çok büyük rahmeti var, çok büyük merhameti var. İşte bunun farkına varıp Allâhu Teâlâ’ya çok şükretmek gerek.

Duaların en büyüğü çok istiğfar etmektir. İnsanın amel defterinde istiğfar ne kadar büyükse kurtuluşa o kadar yaklaşmıştır ve o kişiye cennet vacip olur. Kelime-i Tevhit’te öyledir.

Peygamberlerin zikri, “Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil  Aliyyül Azim” dir.

Bu Peygamberlerin zikri. Biz Peygamber değiliz, onu da okuruz ama Peygamberler kadar değil. Onu çok okursan, bozarsın dengeleri, çok okuyamazsın. Çünkü; Peygamber değiliz. Bu Peygamberlerin zikriydi. He belki bi yüz tane okuyabilirsin. İki bin tane başka bir zikri de yapsan, Mürşit’siz gidersin zaten, tersine gidersin, şeytan musallat olur. Bütün, bütün evliyaullah demiştir ki, “Şeyh’i olmayanın, şeyhi şeytandır”. Bir müminin Şeyh’i yoksa, onun şeyhi; şeytandır, mutlaka sapıtır bir gün.

Ehlibeyt; Nuh’un Gemisi Gibidir

Bugün bir hadis gene okudum; “Ehlibeyt benim soyum. Ehlibeyt; Nuh’un gemisi gibidir, onlara sığınan kurtulur, onlara sığınmayan kesinlikle kurtulamaz cehenneme gider.” Kıyamet’e kadar zaten büyük Veli’ler Peygamberimizin soyundan gelir. “Benim Ehlibeyt’im” kim olursa olsun ayırmıyor, “Onlar Nuh’un gemisi gibidir, kurtulmak istiyorsanız, onlara sığının, eğer onlara sığınmadıysanız, kesinlikle gittiniz” diyor.

“Kıyamet’e kadar onlar mihenk taşıdır” diyor. Yani onlara sarılın. Yahu, “Alim ile oturmak, hiç konuşmadan oturmak ibadettir” diyor salatu selam Efendimiz. “İbadettir” diyor. “Bir kelime konuşmasan, o ona reyhan gibidir. Onun atmosferi, kokusu, her şeyi sana şifa gibi gelir. Onunla oturmak, bir alimle oturmak ibadettir” diyor. Yani ilime o kadar değer vermiş ki.

Zikir, zikirden sonra ilim, cihat, sadaka. O zikri bir anlatmış ki, Allaaah..

Vela havle vela kuvvete illa billahil Aliyyül Azim demeden hiçbir melek, meleküt âleminden yere inemez” diyor, “Vela havle vela kuvvete illa billahil Aliyyül Azim demeden hiçbir melek yerden göğe geri çıkamaz” diyor. Diğer bir hadiste “Vela havle vela kuvvete illa billahil Aliyyül Azim”, tam 99 belayı kaldırır ortadan” ama sıdkı sadakatle olacak, hiç riya karışmayacak.

“’Sübhanallahi velhamdü lillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber’, kalkandır” diyor. Hele öbür âlemde ateşe de, cehenneme de, her şeye kalkandır. “Sübhanallah, yerle gök arası kadar sevap getirir insana” diyor. Sübhanallah’da İsm-i Azam’ın içindeki isimlerden.

“La faile illallah, la maksude illallah, la mâbûde illallah, la ilahe illallah.”

“La ilahe illallah” efdali zikirdir, ondan da efdal bir zikir yok. 70 bin Kelime-i Tevhit amel defterine yazdırdıysan, cennetin tapusunu almış gibi oluyorsun ki, dervişlerin daha fazlası var. Günde 100 tane, zaten ders geçinceye kadar binlerce oluyorda 700, 1000, 2000 okuyorsun, ondan sonra da 100 tane var ki, her gün 100 tane okusan ayda 3 bin yapıyor, 10 ayda 30 bin yapıyor, senede 36 bin yapıyor, 2 sene de zaten 70 bini geçiyor.

Adam 40 senedir bunu yapıyor, bu adamı Allâhu Teâlâ ateşe sokar mı ya? Bu adamı ateşe sokar mı Allâhu Teâlâ? Hani bunlar bizim hesaplarımız, çünkü; bunu bildirende kendisi, yani biz değiliz. “Yerle gök arası kadar günahları getirip, Mizan’ın bir gözüne koysan, öbür gözüne bir tane ‘La ilahe illallah’ koy o daha ağır gelir” diyor.

“‘La ilahe illallah’ dan daha ağır gelen şey yok” diyor yani âlemlerde yok, o ağır gelir.

—————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#Ehlibeyt #NuhunGemisi #zikir #Kelimeitevhit #ibadet

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız