Yıllar Önce Bunlar Söylenmişti – Cemiyetler Laftan Değil, Halden Anlayacaklar Artık – Dünya Çok Büyük Tehlikeler Altında – Bir Meyvenin Arkasında Kainat Var – Kıyamet Çatır Çatır Geliyor

0
1611

Yıllar Önce Bu Günler Söylenmişti

Şimdi birkaç kişinin işlemesiyle diğerleri ödeniyor. Nedir bu?

Geldi bir kişi selam verdi. İçinizden biri “Ve Aleykümselam” dese hepimizden ödenir. Bir mahallede cenaze var. 10 kişi gitsin. Hepsinden ödenir. Buna benzer şeyler farz-ı kifayedir. Ama Allah’ın Kur’ân’da emrettiği her şey farz-ı ayndır. “Yap!” diyor, “Yapar mısın?” demiyor. “Namazı kıl” ne kadar emirse, “Zikir et” te o kadar emirdir. Ama bugün?

Peygamber salatu selam Efendimiz; “Kıyamet’e doğru, cüceler dev, devler cüce olur” diyor. “Yalancılar baş tacı edilir. Doğrular çekilir” diyor.

Bu ülkede zikir yapan insan çağ dışı insan, yobaz, gerici, vs. vs. Neden? Ne yaptı? Yaradan’ı zikretti. Kim örnek insan? İçki içen, kumar oynayan, affedersiniz zina yapan, şunu yapan, bunu yapan çağdaş adam. İşte cüceler dev oldu, devlerde cüce. Allah bunlardan razı değil ki. Bugün insan kapılıp gidiyor. Hem de nasıl gidiyor böyle cayır cayır ya, sonra dönüşü yok bunun kardeşim.

Allâhu Teâlâ bir insanı küçültülmüş bir kâinat olarak yarattı. İnsanın sadece beyninde 6 trilyon hücre var. Peygamber salatu selam Efendimiz diyor ki; “Her hücredeki ilmi kitap olarak yazsalar sadece bir hücredeki ilmi 27 yılda okuyabilirsin” diyor. 6 trilyon hücreyi düşün kâinatın ilmi gibi.

Tin Sûresi’nin 4’üncü Ayeti’nde:

Esteizübillah; “Lekad halaknel insâne fî ahseni takvîm” diyor.

Yani insanı biz eşrefi mahluk, en üst seviyede, en güzel, en şu en bu olarak yarattık. Ama hangi insan Allâhu Teâlâ’nın ipine sarılan insan. Eğer tağutun ipine sarılırsan…

Arkadan gelen ayette diyor ki; “Summe redednâ hu esfeli sâfilîn.”

Eğer ki onlar ipimi bırakıp, tağutun ipine sarılırlarsa, cehennemin, aşağılıkların aşağısı olan esfeli safilin zümresinden olur” diyor.

E şimdi Allah razı olsun. Bugün insanların kafalarında ne var? Değerli iki şey var. Birinci derece değer ne arz ediyor para. İkinci derece değer ne? Kadın.

Yahu Allah razı olsun, tamam bunlarda ihtiyaç ama salatu selam Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde diyor ki; “Bir insan neyi en çok seviyorsa onun Allah’ı o!” diyor. Bu kadar. Birçok Müslüman adam putperest. Adam Allah’a karşı en ufak bir sevgi hissetmezken arabasına aşık, karışına aşık, villasına aşık, malına, mülküne aşık. Ha sen bundan arındırmadıysan kalbini tamam bitti işin zaten. Bitti yani işin.

Yunus diyor:

  Gerisi abes yere yermektir

  Yol olur ki doğru vara,

  Göz odur ki Hakk’ı göre,

   Er olan alçakta dura,

   Yüceden bakan göz değil.

Cemiyetler Laftan Değil Halden Alacaklar Artık  – Dünya Çok Büyük Tehlikeler Altında – Kıyamet Çatır Çatır Geliyor

Ama bugün kime anlatırsın. Mümkün değil. Artık öyle bir hal almış ki. Cemiyetler laftan değil halden alacaklar artık. Laftan almayan halden alacak. Bakın size söylüyorum. Dünya çok büyük tehlikeler altında. Ama insanlar farkında değil. Şu üzerinde yaşadığımız dünyayı Cenab-ı Hak; 2,5 cm. dışarı çıkarırsa ne oluyor biliyor musun? -250° oluyor. Dünyanın her yeri 2,5 cm. içeri girerse, +180° derece oluyor. Bugün öyle tehlikeler var ki insanlar uykuda haberi yok. Bak buzullar gidiyor. Okyanuslar 7,21 m. su yükseldiği an, bütün çeşmelerden tuzlu su akar, bütün derelerden tuzlu su akar. Allah işte o zaman gösterir adama dünyanın kaç bucak olduğunu. Bak bütün derelerden, çeşmelerden tuzlu su akar. Buna da ramak kalmış durumda.

Sibirya’nın altında gaz kütleleri var. Allah onu buzullarla, donmuş topraklarla muhafaza ediyor, bunlar cayır cayır eriyor. Himalaya’lar eriyor. Bu gaz kütleleri salındığı vakit, atmosferde nefes alırsın(!) Muhyiddin Arabi Hazretleri diyor ki; “Yürüyüp giderken takır takır tavuk vebası gibi insanlar dökülür” diyor. Onun eşiğindeyiz hala aklımızı başımıza getirmiyoruz, hala şükretmiyoruz.

Ya Allah’ın hakkı ödenir mi arkadaş! Benim sırtımda bir nokta kaşınıyor, şu parmağın gözü mü var ya? Gidiyor ta orayı buluyor. Ya bu, nimettir. Bizde öyle bir haller var ki aklın dimağın durur.

Bir Meyvenin Arkasında Kâinat Var

Bir çam ağacının 24 saatte ürettiği oksijen 100 kişiye bir ay yetiyor. Oksijen kesiliverse gözlerimiz böyle olur patlar ölürüz ya. Mülk Allah’ın, nimet Allah’ın bana akıl veren Allah, bana canı veren Allah, nimeti veren Allah. Ya bir elmayı, bir armutu, bir meyveyi ısırdığın zaman kâinat var bunun arkasında ya. Benim ondaki payım yüzde beş bile değil. “Ben çalıştım, çabaladım” diyor. Bu hikâye.

Allah toprağı yarattı, Allah suyu yarattı, Allah ısıyı yarattı, Allah güneşi yarattı fotosentez için. Bunlar olmasa sen neyi ekeceksin, neyi biçeceksin? Bir elma ısırdığımız zaman kâinat var arkasında, şükrü bilmiyoruz. Allah’ın dünyasında yaşa, Allah’ın verdiği canı taşı, Allah’ın verdiği gözle gör, ondan sonra düşmanına kul ol. Kime? Tağutla, şeytanla.

Bu devrin insanı, Allah neyi yap diyorsa, o tam tersini yapıyor. Allah; “Namaz kıl!”, şeytan; “Kılma!” diyor. Şeytanı dinliyor. İstatistikler diyor ki; “Avrupa’nın 6 ülkesi kadar içki tüketiliyor Türkiye’de.” Yılda! Biz güya Müslümanız, onlar gâvur bize göre. Şu ülkede minareleri, camileri kaldır, kim İslam ülkesi der ki. Haya, edep bitmiş. Genç kadın öyle bir sunuyor ki kendini yani baktırıyor kendisine. Ee ne oldu? Toplum kadından bozulur kardeşim. Kadın haysiyetli, şerefliyse toplum bozulmaz. Kadın bozulursa, toplum bozulur. Öyle bir hale gelmişiz ki artık balığın başı değil, kuyruğu da kokmuş. Büyük tehlikeler var, Allah düğmeye bastı, Kıyamet çatır çatır geliyor. Geliyor yani. E hala aklımızı başımıza toplamayacaksak, söyleyecek söz kalmıyor zaten. O zaman laftan almayan, halden alacak.

 

————————————————

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

 

#Kıyamet #ahiret #ahirzaman #insan #insanhücresi #dünyahayatı #kadınınönemi #ahlak #içki #alkol #insanıngafleti #ibadet #Ninovakavmi #Somonkavmi #lutkavmi #Gomorekavmi #batanuygarlıklar #geçmişuygarlıklar #helakolankavimler #batankavimler #TinSuresi #Çam #agacınürettigioksijen #oksijen #kainat #Sibirya #kutuplar#kutuplarınaltı #kutuplardakigazkütle #gazkütleleri

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız