Peygamberimizin Peygamber Olmadığını İspatlamaya Çalışan Bilim Adamı!

0
1492

1982 yılında ben Suudi Arabistan’da idim. Oradayken bir olay oldu.  Bir İngiliz bilim adamı geldi. Müslüman oldu orada, bütün ailesiyle, çoluğu ile çocuğu ile.

Günlük gazetelerde konu oldu, işte bizde biraz göz gezdirdik. Adam birçok dinleri, birçok peygamberleri, hadisleri, yani, birçok şeyi incelemiş. “Hadi” diyor, “Birde bu Müslümanların Peygamber dediğini inceleyelim… (Değil de diyor.)” “‘Peygamber’ diyorlar ya, şunu da bir inceleyelim” diyor, “Ne çıkacak! Birkaç palavrasını bulayım da” diyor, “Temelli rezil edeyim bunları…” Yani, önyargılı adam.

Başlıyor hadis-i şerifleri incelemeye… Arka arkaya, iki hadis-i şerif kalıyor, “Tamam!” diyor, “Tamamen palavra…”

Peygamber salatu selam Efendimiz diyor ki; “Bir tabak yemeğiniz var. Geldi bir sinek düştü içine, sinek debeleniyor. Canlıysa, genişçe suyundan alıp atın, başka yemeğiniz varsa, yemeyin. Yok illa yemeniz gerekiyorsa, şöyle genişçe alıp atın. Ama sinek yemeğin içinde ölürse yemek temizdir, sineği çıkar at, yemeği ye” diyor.

“Hah!” diyor, “Yakaladım! Bana birkaç sinek yakalayın” diyor.

Laboratuvarı var, yakalatıyor, iki tabak yemek koyuyor mikroskobun altına. Atıyor sineği debelenirken yayılıyor mikrop, bu kadar yerde mikrop, malum onlarda kabul ediyor. Öbür tabağa atıyor bir sinek, sinek ölünceye kadar takip ediyor, yalanını yakalayacak ya.

İçinde debeleniyor, debeleniyor, debeleniyor ölürken kanatlarının altından bir salgı salıyor, bütün mikrobu yok ediyor. Sineği çıkar, yemek temiz. Şaşıp kalıyor adam. Hemen yapışıyor bir telefona adam:

“Bana, Müslüman ülkesine 5 bilet! Yav, biz kör yaşamışız” diyor.

Hemen çoluk çocuğunu alıyor, Suudi Arabistan’a gelip, Müslüman oluyor.

“O gün için ne bir mikroskop var” diyor, “Ne bir inceleme imkanı var… Bu kadar doğru söyleyen bi insan, nasıl Peygamber olmaz?” diyor.

Geldi, Müslüman oldu adam.

Hani, o gün için mümkün değil ki, ne ile inceleyecek bi sineğin ölüm anında kanatlarının altından bir salgı salacağını? E, bugüne kadar dediklerinin bir teki yanlış çıkmamış, doğruların en doğrusunu söylüyor ama insanoğlu duymuyor ki, insanoğlu kendi burnunun dikine gidiyor.

———————————————-

NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz.

#sinek #nedeninsanoglumutsuz #mutsuzluk #ibadet #Müslüman #Peygamberinsözleri #HzMuhammed #Peygamber

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız