Faziletli Dualar Nelerdir?

0
1414

Faziletli Dualar Nelerdir?

Mahkeme-i Kübra’da işlenilen günahlara karşılık kişinin kazandığı ecirlerden (sevaplardan) verilir. Bu amelleri işleyenlerin kazandığı ecirler mühürlenir. Mahkeme-i Kübra’da işlenilen günahlara karşılık ecirlerden verilirken bu amellerin ecirleri verilmez.

-“Sübhanallahi ve bihamdihi Sübhanallahil Azim.” (Sabah namazı sünnet ve farz arası 100 defa okumak.)

-“La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh lehü’l mülkü ve lehû’l-hamdü yuhyi ve yumitu ve hüve ala küllü şeyin kadir.”  (Sabah, akşam 10 defa okumak.)

-“Eşhedu enla ilahe illallahu vahdehu la şerike leh Vahiden Ehaden Sameden lem yelid ve lem yûled ve lemye küllehu küfüven Ehad.” (Günde 10 defa okumak 3 milyon hasene kazandırır kişiye.)

-Yatağa girince 3 defa; “Estağfirullahe el Azim ellezi la ilahe illa huvel Hayyul Kayyumu ve etübü ileyh” okuyan kişinin dünya sahillerindeki kum adeti kadar günahı olsa affedilir” diyor Peygamber Efendimiz hadis-i şerifte.

-Abdest alınca kurulanmadan elleri omuz hizazından yukarı kaldırıp (Normalde dua ederken omuz hizasını geçmez.), Eşhedü en la ilahe illallahü vahdehü la şerike leh  ve eşhedü enne Muhammeden abduhü ve Rasûluh” okuyan kişinin dünya sahillerindeki kum adeti kadar günahı olsa affedilir” diyor Peygamber Efendimiz  hadis-i şerifte.

-Salavatın makbulü Allâhu Teâlâ’nın getirdiği salavat; Esselamu aleyke eyyühen nebiyyü ve rahmetullahi ve berekâtüh.”

-“Estağfirullahe ve etübü ileyh Sübhanallahi ve bihamdihi” (Abdest alırken abdest alındığı sürece tekrarlamak çok eftaldir. “Estağfirullahe ve etübü ileyh” en büyük tövbedir. Sık okunması eftaldir.)

——————————————-
NOT: Sohbetlerde işittiklerinizi veya okuduklarınızı kendi kendinize yapıp, vird haline getirmeyin, tasavvuf ehli iseniz Mürşid veya vekile danışmadan günlük zikir dersine ekleme ya da çıkarma da yapmayın. Ama arasıra yapılmasında da mahzur olmadığını da belirtmek isteriz. 

#dua #faziletlidualar #okunmasıefdaldualar #sevabıcokdualar #sevap #ibadet #tövbe

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
İsminizi yazınız